Ama kavga etmelerini istemiyorum

Gervonta Davis’in Farmer’la neden dövüşeceğini sorduğunu hatırlıyor musun? Pekala, şimdi Farmer IBF şampiyonu ve senaryo ters çevrildi. Davis spordaki en ateşli yeteneklerden biri olmaya devam ederken, Farmer dünyanın en iyi 130 kiloluk dövüşçülerinden biri olarak değerini kanıtladı. Bu ikisinin yollarının kesişmesinin zamanı gelmiş olabilir. 

Farmer, “Ah, eğer yollarımız kesişirse, onu yeneceğim” diyor.

Ancak boks siyaseti nedeniyle, bir sonraki dövüşün olmayacağına dair endişeleri var.

“Beş yıldır bu mücadele inşa edildi. Onu istiyorum. İstediğini söylüyor ama siyaset bunun olmasını engelleyebilir.

“Dövüş yakın zamanda olmayacak, ama olduğu zaman birileri doğru miktarda para teklif etmeyecek ve dövüş olmayacak çünkü ben şort giymedim. Bu dövüş için kuruş kabul etmeyeceğim ve bir dövüşçü olarak değerimi biliyorum. ” 

Çiftçinin kariyeri, bir nevi piyasada değer kazanmak için yatırım yaptığı mülkler gibidir. O, vaatlerle dolu bir evdi, ancak kenarlarda biraz kabaydı. Bazı evlerin potansiyellerine ulaşmak için biraz TLC’ye ihtiyacı var. 

“İnsanların bugün boksta kayıplar konusunda neden aynı şekilde hissetmediklerinin önemli bir parçasıyım” diyor. “Boks dünyasına umut verdim. Daha önce de kayıplardan sonra geri dönenler oldu ama kimse benim gibi yapmadı.”

Bazı insanlar kusurların ötesine bakamaz ve fırsatı değerlendiremez. Ancak Chino Rivas, Eddie Hearn ve Lou DiBella, kayıplarına rağmen Farmer’a inandılar ve onun gerçek bir elmas olduğunu anladılar.

Ve şimdi piyasadaki en sıcak mülklerden biri. 

DALLAS – Maurice Hooker için hiçbir şey kolay olmadı. Ve ona başka türlü sahip olmayacaktı.

Hooker’ın çocukluğunu cinayet ve kargaşanın sardığı Teksas, Oak Cliff’in tehlikeli sınırlarından kaçmak için savaştı. Sekiz çocuğunu bu kaostan olabildiğince uzağa götürmek için savaştı. Düşmandan başka bir şey olmayan düşman kalabalıklar arasında rakipleriyle yüzleşmek zorunda kalan bir yol savaşçısı statüsü için savaştı.

Mighty Mo, zorluklarla yüzleşmeye hazırdı, Şimdi, karşılığını almaya hazır. 

27 Temmuz’da Hooker ve Ramirez’i izlemek için DAZN’a katılın ve yılda 100’den fazla dövüş gecesi

29 yaşındaki WBO genç orta siklet şampiyonu, büyüdüğü şehirden yaklaşık 10 mil uzakta, DAZN’deki College Park Center’daki ana etkinlikte, arkadaşları ve ailesinin önünde WBC şampiyonu Jose Ramirez’e karşı birleşmeye çalışacak. Hooker’ın ilk yedi haneli maaş gününü kazanacağı neşeli bir fırsat olmalı – ancak Hooker sadece önünü görüyor.

Hooker, Sporting News’e Maple Avenue Spor Salonu’nda alnındaki teri silerek, “Nerede savaştığımın bir önemi yok çünkü hala oraya gidip işimi yapmam gerekiyor,” dedi. Memleketi Fresno, Kaliforniya’nın önünde rutin olarak savaşan ve büyük kalabalıklar çeken rakibi Ramirez ile yüzleşmek için son hazırlıklarını yapıyor.

Ramirez’in kredisine göre, yabancı bir ağda (DAZN) yabancı bir bölgeye (Texas) yolculuk yapmaya istekliydi, 80 inçlik bir erişime sahip 5-11 genç orta siklete karşı.

Hooker, “Matchroom Boxing’den Eddie Hearn’ün bunu nasıl yaptığını bilmiyorum ama yaptığı için mutluyum,” dedi Hooker, dövüşü kabul ettiği için Ramirez’e teşekkür etti. “Hayranlarımın, ailemin ve arkadaşlarımın beni görmeye geleceği evde savaşıyorum, bu yüzden A-oyunumu ve daha azını getirmem gerekiyor. Herkese bir gösteri yapmak ve neden dünya şampiyonu olduğumu göstermek istiyorum.”

Şampiyon olma arayışı, Hooker’ın insanları dövmekten zevk alan bir genç öncesi olduğu zaman başladı. Bununla gurur duymuyor, ama aslında önemli olduğunu söylüyor.

Roc Nation Sports ve Matchroom Boxing tarafından ortaklaşa terfi ettirilen Hooker, “Dövüşmeyi sevdim” dedi. Belki de annesi ve erkek kardeşinin uyuşturucu bağımlılığıyla mücadelesini izlemek zorunda kaldığı içindi. Ya da üvey babası ve diğer kardeşleri tehdit edilirken ailesinin dairesi soyulmuş ve kafasına silah dayamış olabilir. Hooker’ın öfkesini tam olarak neyin tetiklediğini kim bilebilir, ancak bu enerjinin bir yere, herhangi bir yere kanalize edilmesi gerekiyordu.

Hooker, boksa girişini şöyle hatırlıyor: “Sokakların çoğunda kavga ediyordum, bu yüzden üvey babam dövülmek ve bana bir ders vermek için beni spor salonuna götürdü. Hooker’ın, kendisini beladan uzak tuttuğu için çok takdir ettiği üvey babası, bir zamanlar bir boksördü ve bu disiplin biçiminin genç Hooker’ı sokaklardan uzak tutmaya nasıl yardımcı olabileceğini anlamıştı.

Amaç, Hooker’ın herkesi dövemeyeceğini öğrenmesiydi. Sonuç çok daha farklıydı.

“Birkaç adamı dövdüğümde herkesi şaşırttım ve ondan sonra boksa aşık oldum” dedi. “Onu sevdim.”

DAHA: Hooker vs. Ramirez: Nasıl bahis yapılır, uzman seçimi ve daha fazlası

Hooker’ın bela aramak için sokaklarda dolaşma arzusu, bugün içinde bulunduğu 7.000 metrekarelik tesisten birkaç blok ötede bulunan orijinal Maple Avenue Spor Salonu’nun küflü sınırları içindeki eğitimle değiştirildi. Kuşkusuz, yeni konumun büyük bir hayranı değil.

“Bu spor salonu çok büyük,” dedi Hooker gülerek. Para kazanmanız gerektiğini anlıyorum ama eski bir spor salonunun kokusunu ve sesini özlüyorum. (Orijinal Maple Avenue Spor Salonu) küçük ve önemliydi. Kirli bir dolapla ilgili bir şey var, işe yaradığını bilmenizi sağlayan o ter cümbüşü. Şimdi spor salonlarına giriyorsun ve tütsü ve kolonya kokuyorsun. Orada çalışan kimse yok!”

Bu “Güçlü Mo”. Bir mikro kozmos varsa, onun zamanına değmez.

Hooker’ın mükemmel 97-7 amatör kaydı, bokstan geçimini sağlayabileceğine inanmasının nedeni değildi. Garip bir şekilde, boksa verecek daha çok şeyi olduğunu fark ettiğinde ilk kez kaybetmişti.

“Kaybettiğinizde ve daha iyisini yapabileceğinizi bildiğinizde, bu sizi yiyip bitirecektir” diye açıklıyor. “Belki de her şeyinizi vermediğiniz bir durumda olmak sizi rahatsız ediyor. Şimdi anlıyorum. “

Hooker, Chatman’ın memleketi St, Louis’de Tyrone Chatman’a karşı bir beraberlik ile profesyonel kadrolar tarafından karşılandı. Bu, Hooker’ın açıkça kazandığını düşündüğü bir dövüştü, ancak kısa sürede sadece rakiple değil, çevreyle de savaştığını fark etti. İki beraberlik daha profesyonel rekorunu kontrol etti, ancak kendini bir dünya şampiyonluğu için savaşacak pozisyonda buldu.

Bir kez daha, kolay olmayacaktı.

Hooker, o zamanlar yenilmez olan Terry Flanagan’ın Manchester, İngiltere’deki arka bahçesine girdi ve geçen Haziran’da boşalan WBO unvanını, bu performansın ardından bir kez daha düşman topraklarına girerek ve rakibinin memleketi Oklahoma City’de Alex Saucedo’yu durdurarak kazandı. Mart ayında Verona, N.Y.’de Mikkel LesPierre’ye karşı başka bir unvan savunması izledi. Şimdi, nihayet, kendisini dünyanın tartışmasız şampiyonu olmaya bir adım daha yaklaştıracak bir birleşme mücadelesinde evinde savaşma fırsatına sahip.

DAHA: Maurice Hooker vs Jose Ramirez: Dövüş süresi, canlı yayın, fiyat, tam kart

Oh, ve bu arada, Hooker’ın sekiz çocuğu oldu. Bu, motivasyonunu kavgadan değiştirmek için fazlasıyla yeterliydi çünkü o bundan zevk alarak çocuklarının geleceği için savaşmaya başladı. Yine, kolay olsaydı, Mighty Mo’nun yolculuğunun bir parçası olmazdı.

Hooker, 9 yaşındaki en büyük çocukları için, “Ne olursa olsun, beni destekleyen sekiz kişi olduğunu biliyorum ve onları desteklemek zorundayım” dedi. Bir sürü gelecek için savaşıyorum. Jose tam yolumda. Kişisel değil. Sadece kafasını boynundan çıkarmaya çalışıyorum.”

Çocuklar hala Dallas bölgesinde – büyüdüğü yerden çok uzakta değil – yaşarken Hooker, tüm çocuklarını bölgeden ve tehlikeden uzaklaştırabileceği gün hakkında fikir veriyor. Ve çocukları, babalarının neden kavga ettiğini tam olarak anlamasalar da, sonunda bunu onlara alternatif bir yaşam yolu vermek için yaptığını anlayacaklarına inanıyor.

“Babanın oraya savaşmaya gittiğini biliyorlar” diyor. “Beni etkilemek için de savaşmaları gerektiğini düşünüyorlar. Ama kavga etmelerini istemiyorum. Onlar zorunda kalmasınlar diye savaşırım. Onların başka bir şey olmasını istiyorum. Boks zordur. “

Ah, işte orada: kolay olmasını istediği bir şey. Yokuş yukarı tırmanışıyla ilgili tüm bu konuşmalara rağmen, sonunda, çocukları için başarılı bir geleceğe giden yolu, sahip olduğundan daha kolay hale getirmek için bu zorlu yamaları döşediğini anladık.

Bir çocuğa bakmak yeterince zor. Ancak, her zaman olduğu gibi, Hooker göreve kalmıştır. Ve Cumartesi günü Jose Ramirez’i geçerse Hooker, WBA şampiyonu Regis Prograis ile IBF şampiyonu Josh Prograis arasında yaklaşmakta olan mücadelenin kazananına meydan okuyarak daha fazla birleşmeyi hedefleyecek. 

Ancak bu dövüşten önce, yılın zorlu göreviyle kendine görev yapacak: sekiz çocuğunu da Disneyland’e götürmek. 

“Yapacağım şey bu!” dedi Hooker. “Sekiz uçuş ve oda ve Disneyland’e sekiz bilet. Bunu hayal et!”

O gülüyor. Sıradan bir insana her ne kadar zor gelse de, o belirli bir zorluğun tadını çıkarmak için fazlasıyla şey yaşadı. 

“Onlara hiç hayal etmediğim şeyleri vermek istiyorum," dedi Hooker. "Onlara her zaman hatırlayacakları şeyler vermeliyim. Benim sahip olduğumdan daha iyi bir hayatı hak ediyorlar ve bunu onlara vermeyi planlıyorum.” 

Boksta yine ilginç bir haftaydı. İşte son yedi günün en yüksek ve en düşük değerleri.

İyi

– Jose Ramirez kendini haritaya koyuyor. Ramirez’in Cumartesi günkü WBO şampiyonu Maurice Hooker ile olan genç orta siklet şampiyonluk birleşme maçına giderken insanların kafasına şüpheler sızdı. Uzmanlar onu, kaliteli rakipleri olmadığı ve yakındaki Fresno, Calif’te sürekli savaştığı için Top Rank’taki promosyon kıyafeti tarafından korunan bir adam olarak görüyordu. Şubat ayında Jose Zepeda’yı çoğunluk kararıyla yendiğinde bu duygu daha da yükseldi. .

Şey, Ramirez sadece bu eleştirmenleri susturmakla kalmadı, aynı zamanda Arlington’daki tüm aksiyon olayında WBO kemerini WBC unvanına eklemek için altıncı tur TKO Hooker ile boks dünyasına empatik bir açıklama yaparak cam tavanı kırdı. , Teksas. Sporting News, durdurma anında 49-45 Ramirez’i bulmuştu.

Jose Ramirez’den harika bir son &# 128079;&# 128079;&# 128079;📹: @DAZN_USApic.twitter.com/WandI3swPF

— Sporting News (@sportingnews) 28 Temmuz 2019

Ramirez (25-0, 17 nakavt), bu yıl Josh Taylor ve Regis Prograis arasında gerçekleşecek başka bir birleşme çatışmasıyla 140 poundda seçkinler arasında ve belki de en iyisi olduğunu dünyaya gösterdi. 

DAZN’a katılın ve yılda 100’den fazla dövüş gecesi izleyin

– Gervonta Davis memleketine dönüşte parlıyor. Davis’in Ricardo Nunez’i geçmesinden çok daha fazlasıydı. Davis, memleketi Baltimore’daki Royal Farms Arena’da 14.686’lık satılmış ve ateşli bir kalabalığın önünde, WBA unvanını korumak için iki turda üstün Nunez’i patlatarak memleketi hayranlarına heyecanlanacak çok şey verdi. 

Şimdi, bunun dışında, Davis’i test etme ve ne kadar iyi olduğunu görme zamanı. Rekor 21 nakavtla 22-0’da mükemmel, ancak en iyi rekabete karşı değil. Davis’in kredisine göre, Nisan ayında Abner Mares ile karşılaşması planlanıyordu, ancak ikincisi sakatlığı nedeniyle çekilmek zorunda kaldı. 

"Tank" kavgadan sonra IBF unvan sahibi Tevin Farmer’ı bir sonraki çıkışında istediğini açıkça belirtti. Ama soru şu ki, Davis’in Mayweather Promotions’taki yönetim ekibi, Çiftçi’nin Matchroom Boxing’deki ekibine ulaşıp işi halledecek mi? Geçmişte Farmer’ın organizatörü Eddie Hearn tarafından Davis’in ekibine teklifler yapıldı ve teklifler reddedildi. 

Davis’in organizatörü Floyd Mayweather Jr., öğrencisinin geleceğin izle ve öde yıldızı olduğunu düşünüyor. Ve 24 yaşındaki biri olmak için gerekli araçlara sahip olduğu için yanılmıyor. Mayweather’ın beyanının gerçekleşmesinin tek yolu, Davis’in en iyinin en iyisiyle yüzleşmesi ve cesaretini test etmesidir. 

Davis ayağını yere indirip Mayweather’a istediğinin bu olduğunu söyleyecek mi? Unutmayın, organizatör dövüşçü için çalışır, diğeri için değil. Çok sık olarak, dövüşçü organizatörü dinler ve bu nedenle spor durur.

– Tevin Çiftçi hakimiyetini sürdürüyor. Puan kartları ne kadar yakın olduğunu yansıtmıyor, ancak Farmer zorlu bir Guillaume Frenois’i IBF küçükler hafif sıklet şampiyonluğunu oybirliğiyle sürdürme kararıyla yendi. Kalabalık performanstan memnun değildi, ancak Farmer daha az umursayamazdı. 

Çiftçi (30-4-1, bir müsabaka yok, 6 nakavt) jab’ı kullanarak etkili bir şekilde boks yaptı ve yenilmezlik serisini 24’e (23-0-1) çıkarmak için mükemmel savunma gösterdi. Ayrıca bir dahaki sefere Davis’i istediğini açıkça belirtti. 

Her iki adam için de Davis-Farmer hesaplaşması yapılacak. Birincisi, yüksek profilli bir dövüşün tarifi olan her birini sevmiyorlar ve Davis ve Farmer 130 poundda en iyi adamlar. Kimin daha iyi olduğunu görmek için gevezeliği durduralım ve onları ringe sokalım. 

Kötü

– Dillian Whyte, başarısız bir uyuşturucu testine rağmen dövüşmesine izin veriliyor. 31 yaşındaki oyuncu dokuz gün önce Oscar Rivas karşısında etkileyici bir galibiyet alarak geçici WBC ağır sıklet şampiyonu oldu ve Mayıs 2020’nin sonunda şampiyon Deontay Wilder ile karşılaşmak için sıraya girdi. Whyte’ın iki yasaklı madde için yapılan bir uyuşturucu testinde başarısız olduğu, ancak İngiliz Boks Kontrol Kurulu tarafından Rivas’la yüzleşmek için ringe girmek için izin aldığı Çarşamba günü açıklanmasından sonra ciddi bir soruydu. 

Biz burada oturup parayı Whyte’a aktarabilirsek ve haklı olarak öyle olsa da, İngiliz Kontrolünün Whyte’ın savaşmasına izin vermesine imkan yok. Dövüşte yere yığılma yapmadı ama Rivas’ın yüzüne bazı şişlikler ve morluklar verdi. Ya Whyte Rivas’ı devirdiyse ya da daha kötüsü onu devirdiyse ve Rivas’a bir şey olduysa? 

Önemi ne olursa olsun, ASLA sadece ringe çıkmakla ilgili olmamalı. Savaşçı güvenliği en önemli şey olmalıdır. İngiliz Kontrolü, Rivas’ın hayatını tehlikeye attı ve neyse ki Kolombiyalı boksör için sorun yok. Büyük düzende hayata bir mum tutmayan bir atletik yarışma koydukları için kendilerinden utanmalılar.

Kirli

– İki ölüm boksu vurur. Boks dünyası geçen hafta Maxim Dadashev olarak iki dövüşçüyü kaybetti ve Hugo Alfredo Santillan iki hafta önce kendi maçlarından sonra vefat etti. 

Bazıları boksun çok tehlikeli olduğunu söyledi. Ve bunun yanlış olmadığını söyleyenler. Herhangi bir dövüşçü, hayatlarının sona ermesi için yanlış noktada bir yumruk uzaktadır. Ölümler nasıl önlenebilir? Dövüşçüler daha çok Floyd Mayweather Jr. gibi rekabet etmeli ve çok fazla cezayı emmemeleri için ustaca bir savunma stili benimsemeli mi?

İki canın elinden alınması çok fazla. Biri çok fazla. Ringe adım atma 1xbet global cesaretini gösterdikleri ve hayranlara sahip oldukları bu kadar çok yeteneği kazandırdıkları ve performansınızı izlemeden önce yaşadığımız sorunları bize kısa bir an için unutturdukları için Maxim Dadashev ve Hugo Alfredo Santillan’a teşekkür ederiz. 

Andy Ruiz Jr., Anthony Joshua’ya olan kızgınlığının tesadüf olmadığını kanıtlayabilecek mi? Merakla beklenen ağır sıklet rövanşına doğru giden büyük soru bu.

Ruiz vs. Joshua 2’yi izlemek için DAZN’a katılın & Yılda 100’den fazla dövüş gecesi

Ruiz (33-1, 22 nakavt) Joshua’yı (22-1, 21 nakavt) yedinci rauntta yenerek boks dünyasını şaşırttığı Haziran ayında kazandığı IBF, WBA (süper) ve WBO kemerlerini korumaya çalışacak TKO.